ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ - ΑΥΤΟΪΑΣΗ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
ΕΠΙΛΥΣΗ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ - ΑΥΤΟΪΑΣΗ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Γίνε ο μοναδικός υπεύθυνος της ζωής σου

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Admin

Admin
Admin



Το εγώ σου θέλει πάντα να νιώθει θύμα κάποιου άλλου.
Πιστεύει πως κάποιος άλλος ευθύνεται για τον πόνο σου.
Επιθυμεί πολύ να το αποδείξει, για να νιώσει τη δικαίωση.
Αν όμως, κάποιος άλλος ευθύνεται για το πρόβλημα σου,
φοβάμαι πως αυτό θα παραμείνει άλυτο.
Ο Χριστός, κατά Ιωάννη η-32, μίλησε ξεκάθαρα:
"Δε διαβάσατε στους γραπτούς σας νόμους, εγώ είπα,
ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΘΕΟΙ;"
Πιθανόν να φοβάσαι να αποδεχτείς τα λόγια του Χριστού,
μήπως κατηγορηθείς για έπαρση...
Κι όμως, η υπευθυνότητα δεν είναι έπαρση.
Είναι αποδοχή της εσωτερικής σου δύναμης.
Είναι το σκαλοπάτι λύτρωσης από κάθε σου πρόβλημα.
Ανέλαβε λοιπόν την ευθύνη σου, Θεός είσαι! Very Happy 
the soul institute (ινστιτούτο ψυχής

https://thesoul.forumgreek.com

γιώτα17



Εχουμε απεριοριστες δυνατοτητες αλλα,δυστυχως,σε κατασταση υπνωσης.Χρησιμοποιουμε μονο το 10% των δυνατοτητων μας,που αφορουν το Συνειδητο.Το υπολοιπο 90% που αφορα το Ασυνειδητο,Υποσυνειδητο και Υπερσυνειδητο παραμενει για τους περισσοτερους αχρησιμοποιητο.Χρησιμοποιοιειται ενα πολυ μικρο τμημα του εγκεφαλου μας ισα-ισα για τις καθημερινες τυποποιημενες ενεργειες.Μονο οταν βρεθει καποιο ισχυρο κινητρο οι κρυμμενες δυναμεις ενεργοποιουνται.Και τοτε απορουμε με τον ιδιο μας τον εαυτο το "πως τα βγαλαμε περα" για κατι που υπο κανονικες συνθηκες δεν θα μπορουσαμε να διεκπεραιωσουμε.Επομενως ειναι αγιος ο ρολος των δυσκολιων και των προβληματων.Μας κανουν να συνειδητοποιησουμε τη μεγαλειωδη Δυναμη που κρυβουμε ολοι μεσα μας.Οταν ρωτησαν τον κατασκευαστη του πρωτου διαστημοπλοιου αν διαθετει ιδιαιτερες ικανοτητες απαντησε"Εχω τις ιδιες ακριβως δυνατοτητες με εσας.Με τη διαφορα οτι εγω τις χρησιμοποιω".Ολες οι σωματικες,πνευματικες και ψυχολογικες Δυναμεις βρισκονται μεσα μας και δεν χρειαζεται να τις αναζητησουμε σε εξωγενεις παραγοντες.Το μονο που πρεπει να κανουμε ειναι να τις ενεργοποιησουμε.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης